אפוסתרפיה לטיפול בפציעות ספורט ושיפור התפקוד

אפוסתרפיה לפציעות ספורטתכנית טיפול אפוסתרפיה מובילה את הגוף ליישור אופטימאלי, ובכך מפחיתה את הלחץ והמתח מאזורים כואבים במפרק. עם ההליכה, מכשיר אפוסתרפיה מגרה את השרירים ומחנך מחדש את הגוף לאמץ סגנון הליכה מתוקן ופחות כואב, גם עם השימוש במכשיר.

הטיפול מותאם אישית ומחנך מחדש את המוח והשרירים לעבוד כראוי כדי לספק יציבות טובה יותר וליצור תבנית מחודשת להליכה סימטרית יותר, מה שמוביל להחלמה מכאב כרוני לאחר פציעת ספורט, הקלת הכאב ותפקוד משופר.

חיזוק הרגליים

הרגליים מחזיקות משקלים גדולים לאורך החיים ואחראים על כל פעילות ספורטיבית. העצמות מוחזקות עם רצועות סיביות, ותנועות הרגליים מופקות על ידי המוח באמצעות דחפי עצבים המפעילים את השרירים הרבים המפעילים את הרגליים לספק תנועה מבוקרת של המפרקים תוך שמירה על יציבות ואיזון.

תהליך זה נקרא שליטה נוירו שרירית. במצב יעיל, שליטה זו חיונית ליציבות ונחשבת כבסיס לכל התנועה והפעילות הנורמאליות. עקרונות אפוסתרפיה גורסים שניתן לטפל בפציעות ספורט באמצעים שאינם כירורגיים.

אבחון ראשוני באפוסתרפיה

במהלך ההערכה הראשונית, פיזיותרפיסט מוסמך באפוסתרפיה מבצע הערכה קלינית מעמיקה על המצב הבריאותי של המטופל להרכבת תכנית טיפול. הוא שואל את המטופל לגבי הכאב ויכולות התפקוד, כמו גם לגבי מצבו הבריאותי.

נתונים ממוחשבים לגבי יכולת ההליכה מעניקים תמונה ברורה יותר של הגורם לכאב, ובהתבסס על ממצאי ההערכה, הפיזיותרפיסט מכייל מכשיר המורכב על הרגל ומותאם לצרכים האישיים, לשם הקלת הלחץ ואימון מחדש של מערכת השרירים סביב המפרק.

טיפול באפוסתרפיה

הפיזיותרפיסט מפתח תכנית טיפול אישית המבוססת על הצרכים הקליניים הפרטניים של המטופל. המכשיר מורכב למשך פרק זמן קצר של שעה ביום, תוך ביצוע פעולות יומיומיות רגילות בעבודה ובבית. ככל שהמטופל ממשיך בחיי היומיום שלו, דפוסי התנועה משתפרים ומתרחשת הקלה ממושכת בכאב המובילה לתפקוד משופר.

זהו טיפול דינמי, המבוצע תוך פיקוח שוטף מותאם של הפיזיותרפיסט, לשם הבטחת הצלחה אופטימלית לאורך הטיפול. התייעצויות מעקב אחר ההתקדמות מבטיחות את השגת מטרות הטיפול.

ככל שהמטופל מתקדם בטיפול, מבוצעות התאמות נוספות למכשיר לפי הצורך, על מנת להבטיח את השגת תוצאות הטיפול והמטרות. עם כל צעד שהמטופל מבצע, המכשיר מפחית את הלחץ מהמפרקים הכואבים.

פציעות ספורט: כיצד אפוסתרפיה יכולה לסייע

המוח והשרירים לומדים מחדש לעבוד שוב כראוי, והטיפול מוביל את הגוף להיערכות אופטימלית ויצירת תבנית הליכה בריאה, המקלה את הכאב לטווח הארוך ומשפרת את התפקוד, עד שהוא חוזר להיות עצמו שוב.

כאבים לאחר פציעת ספורט עשויים להיות מצב מתיש, ובמקרים רבים המטופלים סבורים שניתוח הוא אפשרות הטיפול היחידה שלהם. אך אפוסתרפיה מטפלת בכאבים בשיטה שאינה פולשנית.

פיזיותרפיסט מומחה באפוסתרפיה מטפל בספורטאי כדורגל מקצועיים שנפצעו, ועובד בשיתוף פעולה הדוק עם אנשי מקצוע בעלי מיומנויות קליניות על מנת לספק את הפתרון הטוב ביותר למטופלים הסובלים מפציעות ספורט.

מומחה רפואת ספורט ד"ר רועי שפיצר

מומחה רפואת ספורט ד"ר רועי שפיצר

ד"ר רועי שפיצר מייסד המרכז לרפואת סופרט, סיים את לימודיו באקדמיה והתחיל את דרכו כעצמאי.
אורתופד מומחה באבחון וטיפול בפציעות ספורט קלות או מסובכות ובטיפול שמרני בשחיקת סחוסים.

יצירת קשר

לפגישה ראשונה חינם

מלאו את פרטיכם ונחזור בהקדם

קצת עלינו

ברוכים הבאים:
לרפואה אלטרנטיבית-כל המידע כל הטיפולים במקום אחד.
מיטב המטפלים והיועצים במגוון רחב של טיפולים:

 • דיקור
 • עיסוי
 • יוגה
 • טאי צ'י
 • צ'י גונג
 • מדיטציה
 • טכניקות הרפיה

  אנו מתמחים גם במוצרים טבעיים – הכוללים 
 • ויטמינים
 • מינרלים
 • צמחי מרפא
 • תמציות צמחים
 • פרוביוטיקה
 • חומצות אמינה
 • תוספי תזונה.
 

כתבות המגזין

SPORT
בלוג

הכוח של NLP לשיקום פציעות ספורט

פציעות ספורט יכולות להיות הרסניות, הן פיזית והן נפשית. החלמה מפציעות מסוג זה דורשת גישה הוליסטית המתייחסת לא רק להיבט הפיזי אלא גם לרווחתו הנפשית והרגשית של הפרט. תכנות נוירו-לשוני (NLP) מציע סט ייחודי של כלים וטכניקות שיכולים לסייע בתהליך השיקום על ידי תכנות מחדש של הנפש כדי להתגבר על מכשולים ולהשיג ביצועים שיא.

קרא עוד »
074-7695653
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!