יעילות אפוסתרפיה לשחרור מיידי מכאבים

כאב כרוני הנובע ממצבים רפואיים כגון דלקת מפרקים ניוונית של הברך, עלול להקשות על החיים. אירועים יומיים כגון טיפוס במדרגות וכניסה ויציאה ממכוניות עשוי להרגיש כמו הליכה במסלול מכשולים עליהם יש להתגבר באופן קבוע.

רוב מצבי הכאב נובעים משחיקת סחוס או פציעות ספורט בעצמות. המוח מגיב לכאב באמצעות שליח פקודות לשרירים להתכווץ סביב האזור הפגוע, מה שמגביר עוד יותר את הלחץ והכאב. שני גורמים אלו יוצרים אפקט של כדור שלג. ככל שהאזור הפגוע חווה יותר שחיקה, כך מוגבר הכאב.

אפוסתרפיה להקלת כאבים

אפוסתרפיה היא שיטת טיפול במכשיר ביומכני המכשיר את השרירים באמצעות התאמת מרכז הלחץ תוך כדי הליכה. המכשיר עובר בכוח קרוב יותר למוקדי הכאב, ומוביל לשחזור, יישור ושיפור דפוסי ההליכה. אפוסתרפיה מסייעת לאיכות חיים משופרת והתגברות על מחלות כרוניות כגון דלקת מפרקים ניוונית של הברך.

טיפול אפוסתרפיה מבוצע על ידי פיזיותרפיסט, המלמד את המטופל להשתמש במכשיר דמוי נעל לשימוש סביב הבית או בעבודה כשעה מדי יום. שימוש ארוך טווח נועד לסייע להתמודדות טובה יותר עם חוסר הנוחות של הכאב, כחלק מאורח חיים בריא. אפוסתרפיה משתמשת במכשיר ביומכני לא ניתוחי אשר תוכנן ועודן במשך למעלה מ-11 השנים.

אפוסתרפיה כצעד משמעותי לקראת שחרור מכאבים כרוניים

הנה נתון מדהים: נתוני המפקד האמריקאי שנאספו בשנת 2012 קובעים שלמעלה מ-1.7 מיליארד אנשים ברחבי העולם סובלים מכאבי ברכיים וירכיים, מה שהופך כאבים אלו לגורם השני בגודלו של נכות המשפיעה על מצב הבריאות בעולם.

וככל שאוכלוסיית העולם ממשיכה להיות מאופיינת בתוחלת חיים ארוכה, מספר האנשים מעל גיל 65 עם מצבים אלו צפוי לגדול מ-15% כיום ללמעלה מ-21% עד שנת 2040. עם מספרים משמעותיים כאלו, הגיע הזמן למצוא פתרון לשליטה בשכיחות מחלות שרירים ושלד.

כדי להתמודד עם כאבים משמעותיים המתרחשים בברכיים, בגב ובאגן, אפוסתרפיה מאפשרת למטופלים לעבור ממצב צליעה למצב הליכה בתוך דקות, פשוט באמצעות נעילת נעליים מצחיקות.

הסחת דעת מהכאבים

אפוסתרפיה משתמשת בנעליים קמורות שנראות כמו נעלי אימונים אך מורכבות משתי כריות קמורות המכריחות את המטופלים ליישר את השרירים בצורה נכונה, מבלי להזכיר להם לעשות זאת. ברגע שהמפרקים או השרירים אינם פועלים כהלכה, אנשים מתחילים לפצות על הכאב באמצעות צליעה או שימוש במקל הליכה, וזהו מעגל קסמים אמיתי.

אך היות וידוע כי שליטה בשרירים חיונית לתפקוד מערכת הגוף, ניתן לאמן את הגוף להדק את השרירים באזור הפגוע, מה שמאיץ את תהליך השיקום ומפחית את הכאב.

התהליך מתחיל בהתייעצות עם פיזיותרפיסט מורשה בטיפול אפוסתרפיה. המטפל מבקש מהמטופל ללכת על מסלול רגיש ומודד גורמים כגון הליכה, אורך צעדים הצבת משקל היתר על הרגל, וגורמים אחרים.

יעילות אפוסתרפיה: שיפור כה עצום שהלסת נשמטת בתדהמה

לאחר שלב ההיכרות עם הפיזיותרפיסט במפגש הראשון, המטופל ממלא שאלון בו הוא מתבקש לתאר את מידת הכאב, כמו גם פעילויות יומיומיות ושיטות הטיפול בהם השתמש. בהמשך הוא מקבל נעלי אפוסתרפיה, ומתחיל להתאמן על השימוש בהן.

השיפור כמעט מיידי והמטופל הולך בחופשיות מבלי לצלוע או להשתמש במקל. ההבדל הוא עצום. 95% מהמטופלים דיווחו שהם מרוצים מהטיפול, ורובם העידו שהשיטה עלתה על ציפיותיהם.

ככל שמתאמנים יותר – כך המצב משתפר מהר יותר

ההתקדמות המשמעותית ביותר מושגת כשהמטופל מציב את האימונים בסדר עדיפויות גבוה, אך לאנשים אין היום זמן או סבלנות לקבל טיפולי פיזיותרפיה קבועים. לכן אפוסתרפיה מפחיתה את כמות המפגשים עם פיזיותרפיסט לפעם בחודש, וככל שהמטופל מתקדם, הוא יכול לקבל טיפול אחת לחצי שנה או אחת לשנה.

הטיפול מותאם לנוחות המטופל, להגברת התאימות והשגת התוצאות הטובות ביותר. המטפל מסמיך את המטופל לראות את השינוי ולקבל את החלטות הטיפול בעצמו.

מומחה רפואת ספורט ד"ר רועי שפיצר

מומחה רפואת ספורט ד"ר רועי שפיצר

ד"ר רועי שפיצר מייסד המרכז לרפואת סופרט, סיים את לימודיו באקדמיה והתחיל את דרכו כעצמאי.
אורתופד מומחה באבחון וטיפול בפציעות ספורט קלות או מסובכות ובטיפול שמרני בשחיקת סחוסים.

יצירת קשר

לפגישה ראשונה חינם

מלאו את פרטיכם ונחזור בהקדם

קצת עלינו

ברוכים הבאים:
לרפואה אלטרנטיבית-כל המידע כל הטיפולים במקום אחד.
מיטב המטפלים והיועצים במגוון רחב של טיפולים:

 • דיקור
 • עיסוי
 • יוגה
 • טאי צ'י
 • צ'י גונג
 • מדיטציה
 • טכניקות הרפיה

  אנו מתמחים גם במוצרים טבעיים – הכוללים 
 • ויטמינים
 • מינרלים
 • צמחי מרפא
 • תמציות צמחים
 • פרוביוטיקה
 • חומצות אמינה
 • תוספי תזונה.
 

כתבות המגזין

SPORT
בלוג

הכוח של NLP לשיקום פציעות ספורט

פציעות ספורט יכולות להיות הרסניות, הן פיזית והן נפשית. החלמה מפציעות מסוג זה דורשת גישה הוליסטית המתייחסת לא רק להיבט הפיזי אלא גם לרווחתו הנפשית והרגשית של הפרט. תכנות נוירו-לשוני (NLP) מציע סט ייחודי של כלים וטכניקות שיכולים לסייע בתהליך השיקום על ידי תכנות מחדש של הנפש כדי להתגבר על מכשולים ולהשיג ביצועים שיא.

קרא עוד »
074-7695653
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!