כך תשמרו על המפרקים שלכם מפני שחיקה

שחיקת מרפקים היא ככל הנראה האויב הכי גדול איתו יהיה עליכם להתמודד. הבעיה העיקרית עם שחיקה של מרפקים היא שיהיה קשה מאוד לשים עליה את האצבע. האם אתם צריכים להשלים עם מר גורלכם בהקשר הזה? בוודאי שלא, ישנם הרבה דברים אותם תוכלו לעשות כדי לעצור את שחיקת המרפקים. הביאו את עצמכם למצב בו אתם הופכים את העניין הזה לכזה שלא יטריד אתכם עוד. תזכרו כי שחיקת מרפקים עלולה להביא איתה המון בעיות נוספות שקשה לשים עליהן את האצבע. מה שאתם צריכים לעשות זה לדאוג כי השחיקה כבר לא תהיה רלוונטית בכל הנוגע אליכם. חלק מהפעולות שאותן תתבקשו לעשות יהיו פעולות פשוטות, כאלה שכל אחד יכול לעשות. כל מה שנדרש מכם זה להיות מודעים לאותן פעולות ולוודא כי לא שכחתם ליישם אותן. מהרגע שתראו את השיפור בעניין הזה, אין ספק שתדבקו בפעולות הללו באופן קבוע.

תהיו מודעים לגנטיקה המשפחתית

עליכם להיות מודעים לגנטיקה המשפחתית בכל מה שנוגע לשחיקת מרפקים. אם מדובר על בעיה משפחתית נפוצה, חובה עליכם להיות עם האצבע על הדופק. ישנה סבירות גבוהה כי תמצאו את עצמכם במציאות בה תתמודדו עם הבעיה הזו. פרופסור אמיר הרמן מספר כי המון מטופלים מספרים כי הבעיה הזו עוברת מדור לדור. על מנת שתוכלו לעצור אותה בזמן תצטרכו לדאוג לכך שהיא לא תצא משליטה בראייה שלכם לטווח הרחוק. כולם מבינים כי ברגע שהבעיה יוצאת מכלל שליטה לא תהיה אפשרות להחזיר את הגלגל שלב אחד לאחור.

תשמרו על משקל גוף תקין

יכולות להיות סיבות אחרות שיביאו אתכם למסקנה כי מוטב לכם לשמור על משקל גוף תקין. אך אחת מהסיבות שאמורות לשכנע אתכם לעשות זאת היא שחיקה של המפרקים מחקרים מראים כי השמנת יתר היא מהגורמים העיקריים להופעת השחיקה. המשקל הרב אותו יהיה עליכם לשאת באופן קבוע יוביל לשחיקה של המפרקים. הגוף שלנו חזק ככל שיהיה אינו יכול להתמודד עם נשיאת משקל רב באופן קבוע. מהסיבה הזו מוטב לנסות לשמור על משקל גוף תקין באופן עקבי, אל תיתנו למצב להיות רע בהקשר הזה. שלא נדבר על כך שמשקל גוף לא תקין עלול לגרום לכם להתמודד עם בעיות נוספות.

פעילות ספורטיבית לא מבוקרת

יוצא לכם להתאמן בכל הזדמנות שיש לכם? תזכרו כי פעילות ספורטיבית לא מבוקרת עשויה להוביל להופעת בעיות במפרקים. מה שיהיה עליכם לעשות זה לדעת איזה תרגיל אתם הולכים לבצע ואיך בדיוק מבצעים אותו. מי שימצא את עצמו במצב בו הוא עושה תרגילים בצורה לא מדויקת עלול לסבך את עצמו. בהתחלה זה עשוי להוביל אתכם לפציעה לא נעימה, אך עם הזמן גם לשחיקה של המפרקים. בכל פעם שאתם מבצעים פעילות ספורטיבית תחשבו היטב איך להימנע מפציעות ומשחיקה.

חולשה עקבית של השרירים

פעילות גופנית היא חשובה, בטח אם לא יוצא לכם לעשות אף פעילות אחרת. על מנת שניתן יהיה להימנע משחיקת מפרקים תרצו לדעת כי השרירים מספיק חזקים. שרירים רופסים עלולים לגרום לכך שהשחיקה תהיה רק עניין של זמן. לא באמת תהיה לכם היכולת להשפיע על הסוגייה הזו, ולהחזיר את המציאות לאחור. חיזוק השרירים נעשה על ידי פעילות גופנית קבועה, אך גם כזו שתהיה מבוקרת. כמו שאמרנו לא תרצו להוביל את עצמכם למצב בו השרירים יהיו רופסים והשחיקה תהפוך להיות עובדה מוגמרת. נדגיש כי ניתן לבצע כל פעילות של ספורט, אינכם מוכרחים לעשות פעילות ספציפית. 

מומחה רפואת ספורט ד"ר רועי שפיצר

מומחה רפואת ספורט ד"ר רועי שפיצר

ד"ר רועי שפיצר מייסד המרכז לרפואת סופרט, סיים את לימודיו באקדמיה והתחיל את דרכו כעצמאי.
אורתופד מומחה באבחון וטיפול בפציעות ספורט קלות או מסובכות ובטיפול שמרני בשחיקת סחוסים.

יצירת קשר

לפגישה ראשונה חינם

מלאו את פרטיכם ונחזור בהקדם

קצת עלינו

ברוכים הבאים:
לרפואה אלטרנטיבית-כל המידע כל הטיפולים במקום אחד.
מיטב המטפלים והיועצים במגוון רחב של טיפולים:

 • דיקור
 • עיסוי
 • יוגה
 • טאי צ'י
 • צ'י גונג
 • מדיטציה
 • טכניקות הרפיה

  אנו מתמחים גם במוצרים טבעיים – הכוללים 
 • ויטמינים
 • מינרלים
 • צמחי מרפא
 • תמציות צמחים
 • פרוביוטיקה
 • חומצות אמינה
 • תוספי תזונה.
 

כתבות המגזין

SPORT
בלוג

הכוח של NLP לשיקום פציעות ספורט

פציעות ספורט יכולות להיות הרסניות, הן פיזית והן נפשית. החלמה מפציעות מסוג זה דורשת גישה הוליסטית המתייחסת לא רק להיבט הפיזי אלא גם לרווחתו הנפשית והרגשית של הפרט. תכנות נוירו-לשוני (NLP) מציע סט ייחודי של כלים וטכניקות שיכולים לסייע בתהליך השיקום על ידי תכנות מחדש של הנפש כדי להתגבר על מכשולים ולהשיג ביצועים שיא.

קרא עוד »
074-7695653
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!