סדים לבעיות רגליים

סדים לטיפול בבעיות רגלייםאתם סובלים מבעיות אלה או אחרות ברגליים שלכן, וחווים כאבים עצומים הפוגעים גם בצורה אנושה ביכולת התפקוד שלכם.

אתם נחושים לדעת מה ניתן לעשות כדי להתמודד עם המצב ולהקטין את מפלס הכאב. כאן בדיוק הרפואה המודרנית נכנסת לתמונה והופכת אותה למעט פשוטה יותר, עם דרכי טיפול שונות שניתן להיעזר בהן. מאמר זה מציג את אפשרות השימוש של סדים לבעיות רגליים, שיכולה להתאים ובעיקר להיות יעילה במגוון רחב של מצבים.

קווים לדמותם של הסדים האורתופדיים

סדים לבעיות רגליים הם אביזרי עזר אשר אנחנו מתקינים על כף הרגל, בעיקר במפרק הגפה. מטרת העל של הסדים היא לתמוך בגפה פגועה ולקבע אותה, במטרה להפחית את מימדי הנזק, להפחית את מפלס הכאב ולקצר את הדרך הדרושה עד להחלמה המלאה מהמצב.

כף רגל פגועה נעה במקרים רבים באופן שאמור לפצות על הפגיעה. תנועה שאינה טבעית, עלולה לגרום לכאבים, לנזקים ולעיוותים של הרגל. התנועה הלא נכונה הזו מגדילה את הסיכון לנפילות, סיכון מוחשי גם כך בקרב אנשים מבוגרים או ילדים. במילים אחרות: הסדים לרגליים יכולים להיות לא רק פתרון בבעיות קיימות, אלא גם פתרון מונע בעיות בעתיד.

במקרה של ילדים יכול הסד להביא לכך שהליך הגדילה של הילד ייעשה על פי הספר. סדים לרגליים יעילים לטיפול במצבים בריאותיים רבים הקשורים לרגל.

מגוון אפשרויות לבחירת סדים לבעיות רגליים

ניתן למצוא שורה ארוכה של סדים המיועדים לרגליים, כל אחד מהם עשוי להיות שונה מאחר בפרמטרים שונים. רוב הסדים האורתופדיים עשויים מחומרים פלסטיים במהות שלהם, אם כי גם חומרים רכים אחרים יכולים להיות רלוונטיים, כאשר ישנם סדים הכוללים ידיות העשויות ממתכת.

צורת סדים לבעיות רגליים משתנה וכך גם הגודל שלהם, כך שברור שאי אפשר להתפשר על טיב ההתאמה מהבחינה הזו. סד שאינו מתאים לרגל ולאדם בכל מאת האחוזים עלול להחטיא את המטרה שלו וגם להביא ליותר נזק לגוף מאשר תועלת לרגל. אותה התאמה גם תאפשר לאדם לנוע בצורה טבעית ככל שניתן, כך שהוא לא ירגיש את הבעיות שבעבר הגבילו אותו.

המפתח לבריאות: בחירה נכונה של סד

כדי לבצע את ההתאמה וגם לבחור בסד איכותי חשוב לבחון היטב את רמת המקצועיות של יצרן הסדים. כל סד הניתן מבלי שנעשו מספיק בדיקות התאמה צריך להדליק אצלכם את נורות האזהרה. מומלץ לוודא ניסיון עשיר, מגוון פתרונות מוצעים, ולבחון את קהלי היעד המרכזיים של היצרן.

ספורטאים מקצועיים עשויים להזדקק, למשל, לסדים מסוג אחר, המסופקים על ידי אנשי מקצוע המתמחים בפתרונות ייעודיים עבור ספורטאים.

Picture of מומחה רפואת ספורט ד"ר רועי שפיצר
מומחה רפואת ספורט ד"ר רועי שפיצר

ד"ר רועי שפיצר מייסד המרכז לרפואת סופרט, סיים את לימודיו באקדמיה והתחיל את דרכו כעצמאי.
אורתופד מומחה באבחון וטיפול בפציעות ספורט קלות או מסובכות ובטיפול שמרני בשחיקת סחוסים.

072-3975633
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!