שיקום פציעות

פציעות ספורט הינן שכיחות למדי ונובעות ממגוון סיבות שהשכיחות שבהן: מאמץ ועומס יתר או ביצוע פעולות ותנועות בצורה לא נכונה. פציעות ספורט עלולות להיות חמורות ובמקרים רבים הספורטאי או המתאמן ייאלץ לעבור תקופת שיקום ממושכת ולא קלה. שיקום פציעות ספורט הינו תהליך שעובר הספורטאי כתוצאה מפגיעה שנוצרה על ידי חפץ או גורם חיצוני או כתוצאה מטעות באימון שהספורטאי בעצמו היה אחראי עליה אך לא היה מודע לה. על מנת להשתקם ולהתאושש מפציעת ספורט, על הספורטאי להיות בעל אורך רוח, סבלנות, נחישות ומוטיבציה ומומלץ להיעזר בליווי של מומחים ובעזרים מקצועיים.

 

שלבים בשיקום פציעות ספורט

השלב הראשון בשיקום פציעות ספורט הינו הגעה להכרה ולהשלמה מצדו של הספורטאי שעליו להפסיק באופן מיידי את שגרת האימונים ולעבור ממצב של תחרותיות והישגיות למצב של מנוחה והחלמה מהפציעה ולהיות מוכן שיהיה עליו להתמודד ולהתגבר על כאבים. בחלק מהמקרים, הכאבים עלולים להיות קשים ולהגביל אפילו בביצוע פעולות פשוטות ויומיומית. אורך השלב הזה הינו, בדרך כלל, 3 עד 4 שבועות מרגע הפציעה או ממועד הניתוח, אם אכן התבצע. בהשלב השני – הסאב – אקוטי, הספורטאי מתרגל, בדרך כלל, שגרה של טיפולים וביצוע תרגילים המיועדים לשיקום ועם הזמן הוא יתחיל לחוש ולזהות התקדמות ושיפור במצב שלו שיתבטאו  בשיפור והרחבת בטווחי התנועה של המפרקים, שיפור השליטה והכוח בתנועה ועוד. השלב הזה יתאפיין בהתחלתו בהתקדמות מהירה ובהתיישרות של גרף השיפור ובסופו של השלב הזה, הקצב במגמת השיפור ירד ויואט באופן הדרגתי.

 

מכשירי עזר לתהליך שיקום פציעות ספורט

אקדח עיסוי מקצועי

עיסוי נחשב לטיפול יעיל ביותר במקרים שבהם נדרש ש שיקום פציעות ספורט וזאת משום שהוא מאיץ את תהליך ההתאוששות וההחלמה וגם מונע מקרים של פציעה חוזרת. אקדח עיסוי מקצועי מהווה מכשיר עזר ותוספת לתהליך השיקום וכיום ניתן למצוא מגוון אקדחי עיסוי אפקטיביים ואיכותיים בהתאמה אישית לכל מתאמן ומתאמנת.

היתרונות והשימושים של אקדח עיסוי מקצועי

  • חימום השרירים והגוף והכנה של הגוף באופן אפקטיבי לקראת אימון.
  • הפחתה של חומצת החלב שנוצרת בשריר לאחר פעילות גופנית ממושכת ומתישה שגורמת להיווצרות כאבים.
  • שיפור בטווח התנועה – טיפול ושימוש קבוע ונכון באקדח עיסוי תורם לשיפור טווח וגמישות התנועה ומאפשר שיפור הביצועים והגברת קצב ההחלמה והשיקום מפציעות ספורט. אקדח עיסוי מקצועי מסייע לגוף להחלים מהר יותר מפציעות.
  • עיסוי אפקטיבי לאזורים של דלקת בשריר.

 

מיני בייק

אם אתם מתלבטים בנוגע לקנייה של מכשירי וציוד כושר לבית או שאתם מחפשים אחר אביזרי עזר להחלמה ושיקום פציעות ספורט, מיני בייק מהווה פתרון ומענה מושלמים. מיני בייק הינו מכשיר ספורט שמתאים ומיועד לשיקום לאחר פציעות ספורט וכן לבני הגיל השלישי. היתרונות בשימוש במיני בייק הינו נוחות השימוש במכשיר שהופכת אותו למתאים ויעיל במיוחד ואידיאלי למטופלי פיזיותרפיה ואנשים שמשתקמים מפציעות ספורט ופציעות אחרות. המכשיר מאפשר להתאמן בצורה בטוחה והדרגתית בבית, להמשיך לשמור על הפעילות המוטורית ולהגדיל בהדרגה את טווחי התנועה של השרירים.

Picture of מומחה רפואת ספורט ד"ר רועי שפיצר
מומחה רפואת ספורט ד"ר רועי שפיצר

ד"ר רועי שפיצר מייסד המרכז לרפואת סופרט, סיים את לימודיו באקדמיה והתחיל את דרכו כעצמאי.
אורתופד מומחה באבחון וטיפול בפציעות ספורט קלות או מסובכות ובטיפול שמרני בשחיקת סחוסים.

072-3975633
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!